Enota Čebelica

ENOTA ČEBELICA
Ljubljanska cesta 95
1230 Domžale

Enota Čebelica se nahaja v enem izmed blokov v centru Domžal. V njej so trije oddelki otrok različnih starosti. Ker je enota manjša, nudi otrokom domačnost in večjo medsebojno povezanost. Veliko je skupnih dejavnosti, kar nas še bolj povezuje. Otroci se tako učijo strpnosti drug do drugega in sprejemanja različnosti.

Vrtec obdaja igrišče z zelenimi in tlakovanimi predeli. Na igrišču je veliko dreves, ki otrokom nudijo senco v vročih dneh. Na razpolago imajo raznovrstna igrala, kjer razvijajo različne gibalne spretnosti in velik peskovnik.

V bližini enote je reka Kamniška Bistrica in hrib Šumberk, tako, da je veliko možnosti za sprehode, gibanje na svežem zraku in za opazovanje in raziskovanje narave.
Seznanjanje s kulturo omogočajo bližnja Galerija Domžale, Knjižnica Domžale, Menačnikova domačija in KUD Franca Bernika.

Pri skrbi za higieno se povezujemo z Zdravstvenim domom Domžale.

Enota ima tudi specifične vsebine, kot so:

Zimski izlet s starši (sankanje v Kandršah)
Končni izlet enote