VSI SKUPAJ TVORIMO MAVRICO. NAJ SE STROKOVNOST, STRPNOST IN SPOŠTOVANJE PRELIJEJO V BARVITE IGRE IN DOBRO POČUTJE.

Zdravje otrok v vrtcu

Osnovna značilnost predšolskih otrok je intenziven razvoj; tako telesni kot duševni. Vrtec vključuje najbolj psihološko občutljivo in za infekcije sprejemljivo starostno skupino, še posebej to velja za otroke prve starostne skupine, ki nimajo še popolnoma razvitih imunoloških sposobnosti.

Sprejem otroka v vrtec pomeni zanj veliko psihofizično obremenitev: popolnoma novo okolje, drugačen način življenja, družino nadomestijo za velik del dneva drugi otroci in vzgojitelji, v stik pridejo z raznimi viri okužb, s katerimi do sedaj v družini niso prišli v kontakt.

V vsakodnevnih dejavnostih v vrtcu vzpodbujamo zdrav način življenja otrok in zaposlenih. Za zdravje otrok je pomembno okolje, v katerem živimo. V vrtcu se trudimo z veljavno zakonodajo zagotoviti otrokom čisto, varno in zdravo bivalno okolje.