Enota Urša

ENOTA URŠA

Slamnikarska cesta 26
1230 Domžale

Vrtec Urša se nahaja le streljaj od jedra mladega in prijetnega mesteca Domžale, ki se je razvilo pod vzpetino Šumberk, ob obronku gozda in reki Kamniška Bistrica.

Dandanes se mladi starši vse bolj zavedajo, kako pomembno je za njihove otroke, da rastejo v prijetnem, z naravo obdanem okolju, zato se s priseljevanjem mladih družin mesto Domžale vse bolj pomlajuje. Veseli smo, da se lahko na potrebe staršev, ki si želijo, da bi njihovi otroci rastli v lepem okolju, odzivamo tudi v naši enoti Urša, ki ni več rosno mlada, pa vendar ima vse, kar mora imeti, da se v njej človek, pa naj bo velik ali majhen, prijetno počuti.

Čeprav vrtec res ni majhen, v njem je našlo svoj drugi dom kar 19 skupin otrok od tistih najmlajših, ki so se ravnokar ločili od varnega domačega okolja pa do najstarejših, ki se že pripravljajo na vstop v šolo, pa vendar vsakomur že ob prvem vstopu vanj ponudi občutek varnosti, saj je vseh sedem vhodov  med seboj ločenih in vsak zase predstavlja enoto, ki so jim tisti, ki v njih prebivajo – otroci in vzgojiteljice, vdahnili dušo. Prvi štirje vhodi, kjer so otroci do približno 4. leta starosti, nudijo otrokom možnost, da se skozi vrata iz igralnice podajo v ograjen atrij – nekateri atriji imajo tudi peskovnike, mlajšim otrokom je namenjeno tudi ograjeno travnato igrišče z različnimi igrali. Starejši otroci pa imajo iz garderob izhode na prostrano travnato in tlakovano igrišče s privlačnimi igrali, ob vsakem času pa lahko urijo spretnost z rokovanjem z različnimi pripomočki.

V našem vrtcu imajo otroci zares veliko možnosti za gibanje na svežem zraku. Lahko se podajo na sprehod do reke Kamniške Bistrice, ob hoji po lepo urejeni stezi in skozi drevored,  če pa se želijo zares razgibati pa se podajo na vrh Šumberka.

Bližina mestnega jedra nam omogoča tudi dobro povezavo s kulturnim dogajanjem v mestu – le nekaj minut nam vzame sprehod do kulturnega doma F. Bernika, kjer si ogledamo različne predstave, prav tako do Menačnikove domačije, ki nam nudi stik s tradicijo in tržnico. Seveda pa je tudi sama okolica vrtca urejena tako, da nudi otrokom veliko gibanja.