Turizem v vrtcu

URŠINE PRAVLJICE IN LJUDSKE PRIPOVEDKE

Tako kot vsa leta do sedaj, tudi letos sodelujemo v projektu Turizem v vrtcu. Rdeča nit letošnjega projekta je Zgodbe turizma, v našem vrtcu pa se bomo bolj konkretno dotaknili ljudskih pravljic in pripovedk. Naš letošnji naslov je URŠINE PRAVLJICE IN LJUDSKE PRIPOVEDKE. Pogovarjali se bomo o živih in obstoječih zgodbah, ki v neki meri že delujejo kot turistični produkt in predstavljajo posebnost določenega kraja, kot so recimo miti, ljudske pripovedke, naravne danosti, zgodovinske osebnosti in podobno. Seveda pa ni nujno, da zgodbe črpamo iz preteklosti, saj le te lahko še nastajajo ali pa so aktualen odsev današnjega časa. Trudili se bomo, da bodo zgodbe privlačne in zanimive za otroke ter da jih bodo spodbujale k raziskovanju in odkrivanju našega kraja. Projekt je namenjen širjenju turistične zavesti najmlajšim.

Tako kot vsa leta bodo v projektu sodelovale vse enote vrtca Urše (skupine 4-5 in 5-6 let). Na koncu šolskega leta bomo s pomočjo vodij enot pripravili letno poročilo, ki ga bodo popestrile fotografije in utrinki dejavnosti, ki smo jih izvajale.

Ob koncu šolskega leta bomo izdelali plakat, na katerem bodo predstavljene različne teme, ki so jih vzgojiteljice izvajale v svojih skupinah. Plakat si boste lahko ogledali v mesecu septembru na Pikinem festivalu v Velenju.

Vodje projekta:

Enota Češmin: Nina Kosmač