Varno s soncem

V našem vrtcu sodelujemo pri projektu Varno s soncem, saj se nam zdi pomembo, da otroke in tako tudi starše spodbudimo k varovanju zdravja in jih seznanimo o škodljivih posledicah delovanja sončnih žarkov in ukrepih, s katerimi lahko te posledice preprečimo.

Otroci se v vrtcu preko različnih dejavnosti učijo, kako se zaščititi pred soncem in tako spoznajo različne zaščitne ukrepe in sredstva, ki jih ščitijo pred negativnimi vplivi sončnih žarkov. Otroci spoznajo, da se pred soncem zaščitimo z ustreznimi oblačili, pokrivalom in sončnimi očali, da za dodatno zaščito uporabimo sončno kremo ter se v času, ko je sonce najmočnejše umaknemo v senco. Seveda pa ne smemo pozabiti na zadostno pitje količine, predvsem vode.

Za mlajše otroke poskrbijo starši in vzgojitelji, večji pa so že dovolj samostojni, da za preventivo ob usmerjanju staršev in vzgojiteljev poskrbijo tudi sami.

Naš cilj je, da otroci te informacije, pridobljene skozi različne dejavnosti, ponotranjijo in pridobljeno znanje uporabijo tudi v praksi.

Koordinatorki projekta Maša Cevec in Sara Gjergjek