Aktualno

Novi ulični zabojniki za odpadne baterije, aparate

Skupina Sovice - Enota Urša, Skupina Pikapolonice - Enota Češmin

Novi ulični zabojniki za odpadne baterije, aparate

10.04.2017

Prelep sončni petek je bil kot naročen za prireditev na tržnici Domžale, kjer je JKP Prodnik v sodelovanju z Ministrstvom za okolje in prostor in občino predstavil nove zbiralnike Zeos za zbiranje odpadnih baterij in električnih naprav( e-odpadkov). Skupini Sovice in Pikapolonice smo bili povabljeni, da na prireditvi sodelujemo z našo eko  himno.  Na prireditev nas je spremljala naša maskota Urša, ki otroke vedno razveseli s svojo prisotnostjo.  Ob prihodu na tržnico Domžale nas je že pričakovala maskota JKP Prodnik- Grini in maskota Eci- Zeos. Otroci so bili navdušeni, saj so se lahko pred začetkom prireditve z njima poveselili, jima dajali petke in se z njima celo razgibavali.  Z eko himno vrtca Urša so naši otroci otvorili prireditev, kjer so podjetje JKP Prodnik s podpisom listin vseh sodelujočih občin otvorili postavitev uličnih zbiralnikov za e-odpadke in odpadne baterije.

Ob koncu prireditve so vsi otroci lahko sami v zaboj odvrgli odpadne baterije, ki smo jih v vrtcu zbirali. Za sodelovanje so bili otroci nagrajeni z majčkami in baloni. Eciju smo obljubili, da bomo pridno ločevali in odpadke nosili v nove Zeos zbiralnike.

Na spodnji povezavi pa si lahko preberete več o sami prireditvi in dogajanju.

Občina Domžale in okoliške občine prejele 16 novih uličnih zbiralnikov

Vzgojiteljica Marjetka Fujan

Domov   |   Aktualno   |   O vrtcu   |   Uprava   |   Svetovalna služba   |   Prehrana   |   Kotiček za starše   |   Galerija   |   Zaposleni   |   Prijava   |   Registracija

© Vrtec Urša 2018