Aktualno

Pohod na Mengeško kočo 433 m

Športno druženje

10.02.2016

Zbrali smo se na parkirišču pri Trim stezi, ljubitelji narave in planinskih poti. Dobra volja nas je spremljala vso pot, ki je ob občudovanju zimskih krošenj dreves s pomočjo ogledal, vajah za moč, skritem škratovem pisemcu zelo hitro minila. Na vrhu smo se razveselili živali in krasnih plezal, pojedli zasluženo malico ter se v soju svetilk vračali v dolino. V poslednji svetlobi smo občudovali prelepe Kamniške Alpe ter ob vračanju poslušali ljudsko zgodbo o nastanku Kamniških planin.

 Takole gre. Nekoč je živel ukletnik (človek, ki je bil uklet), ki ga ni mogel nihče rešiti. Nenehno je valil kamenje in zato je bil ljudem v veliko nadlogo. Imeli pa so tudi neko staro knjigo, v kateri je bilo zapisano, da bi voda narasla in vse poplavlavila, če bi ljudje ukletnika pregnali v vodo; če pa bi ga vrgli v ogenj, bi ogenj vse požgal. V tej stiski je prišel na pomoč star puščavnik. Ta je pregnal ukletnika v neobljuden kraj, kjer je lahko brez škode valil kamenje. Tam je potem nosil in valil kamenje dolgo, dolgo let. V dolgem času je nanosil toliko kamenja, da so nastale planine. To so Kamniške planine. Ukletnik pa, če se še ni naveličal, še zdaj vali kamenje (povzeto iz knjige Kamniške pravljične poti ).

 

Vzgojiteljica Tanja Cerar

 

Domov   |   Aktualno   |   O vrtcu   |   Uprava   |   Svetovalna služba   |   Prehrana   |   Kotiček za starše   |   Galerija   |   Zaposleni   |   Prijava   |   Registracija

© Vrtec Urša 2018