Projekt Varno v prometu - Prometni poligon

Poligon za otroke stare od 3 do 4 leta

Projekt Varno v prometu  - Prometni poligon

26.04.2019

Spretnosti na poligonu "Varno v prometu" so izvajali otroci iz šestih skupin, stari 3 - 4 leta. Dejavnost je potekala dva dni na ploščadi v Češminovem parku.

Otroci so bili pred začetkom v vseh skupinah enako vznemirjeni in polni pričakovanj. Sledili so navodilom in po prvih negotovih minutah hitro osvojili potek dejavnosti. Otroke smo razdelile v tri skupine. Prva skupina je izvajala spretnost vožnje s poganjalci na prometnem poligonu, druga skupina so bili pešci, prav tako udeleženci na prometnem poligonu, tretja skupina otrok pa je na igrišču izvajala spretnosti z žogami in risala s kredami. Otroci so se pri dejavnostih zamenjali.

Vožnja s poganjalci je bila za posamezne otroke izziv, nekateri so pri vožnji že zelo spretni. Samo ena deklica se v vožnji s poganjalcem ni želela preizkusiti.

Pri vseh dejavnostih je bil interes otrok velik. Nekateri so se izkazali pri poznavanju prometnih znakov in prometnih pravil. Večina jih je prepoznala in poimenovala barve na semaforju. Pri vožnji s poganjalci so bili otroci previdni, vsi so seveda uporabljali zaščitno čelado.

Odziv vseh sodelujočih je bil pozitiven. Otroci so za sodelovanje na prometnem poligonu prejeli tudi priznanje.

Zavarovalnica Triglav, d.d.

Vzgojiteljici Nadja Belič in Suzana Škrbinc