Teden otroka Vrtcu Urša

Teden otroka v vrtcu Urša

Teden otroka Vrtcu Urša

17.10.2018

Ob vse hitrejšem življenjskem tempu je zelo pomembno, da znamo svoj čas razporediti tako, da ga nam nekaj ostane tudi za prosti čas, s katerim pripomoremo k boljšemu splošnemu počutju in zdravju. Ker smo odrasli vzor našim otrokom, je pomembno, da nam uspe tudi na njih prenesti tekom let to zmožnost organiziranja lastnega prostega časa.

V vrtcu našim otrokom vsakodnevno nudimo različne dejavnosti, možnost sodelovanja v projektih, obogatitvenih, dodatnih dejavnostih, ponosni pa smo tudi na to, da znamo otrokom ponuditi in zagotoviti možnost, da sami ustvarjalno porabijo prosti čas, v okviru katerega lahko izrazijo svojo ustvarjalnost, domišljijo. To leto je bila rdeča nit Tedna otroka Prosti čas. Strokovni delavci so sami ali v sodelovanju z zunanjimi strokovnjaki, tekom celotnega tedna otrokom ponudili različne dejavnosti, ki so otrokom omogočale, da so ustvarjalni, aktivni, da pokažejo in pridobijo nova znanja z različnih področij, predvsem pa jim je bila dana možnost, da sami organizirajo prosti čas, ki so ga imeli med vsemi vodenimi dejavnostmi. Tako so otroci zunaj in notri uživali v raznih gibalnih igrah, socialnih igrah, dejavnostih vezanih na področje umetnosti, narave, in se preizkušali v pripravi kulinaričnih dobrot.

Teden otroka, v katerem smo otroci in odrasli ob barviti paleti dogodkov zelo uživali je za nami. Tako otroci kot zaposleni pa se že veselimo novih dogodivščin, ki nam jih bodo prinesli prihajajoči meseci.

Nuška Rožič, pomočnica ravnateljice

Domov   |   Aktualno   |   O vrtcu   |   Uprava   |   Svetovalna služba   |   Prehrana   |   Kotiček za starše   |   Galerija   |   Zaposleni   |   Prijava   |   Registracija

© Vrtec Urša 2019