Aktualno

Tradicionalni slovenski zajtrk v vrtcu Urša

Dejavnosti ob dnevu slovenskega zajtrka

Tradicionalni slovenski zajtrk v vrtcu Urša

05.12.2017

Letos smo že šesto leto zapored obeležili dan slovenske hrane. Ta poteka vsak tretji petek v novembru. Tudi v našem vrtcu Urša je 17. novembra potekal projekt "Tradicionalni slovenski zajtrk", kjer so imeli otroci zajtrk z živil iz lokalnega okolja (kruh, med, maslo in mleko). Letos je bil povdarek na Kranjski čebeli (SIVKI), zato so bile tudi dejavnosti v vrtcu v skladu s projektom. Te dni smo se še več pogovarjali o pomenu zajtrka, pomenu kmetijstva in čebelarstva v Sloveniji. S tem smo otroke seznanili, kako pomembne so za nas čebele in zdrava prehrana, vključno z gibanjem in telesnimi aktivnostmi. Otroke so obiskali čebelarji, izdelovali so panjske končnice in čebelnjake, prepevali so pesem Čebelar (L.Slak), plesali čebelje plese, praznovali rojstne dneve čebelic v skupini, izdelovali čebele iz različnih materialov in še mnogo drugih zabavnih dejavnosti. Spoznavali so Kranjsko čebelo in kako se prideluje hrana, ki jo potem vsako jutro radi pojemo. Projekt se s tem ne zaključi, temveč se nadaljuje z drugimi, zanimivimi dejavnostmi, s katerimi otroci spoznavajo pomembnost uporabe živil, ki so pridelana v bližnjem okolju, prav tako pa spoznavajo žival, ki je zelo pomembna za ljudi in naravo.

Sara Volčini

Domov   |   Aktualno   |   O vrtcu   |   Uprava   |   Svetovalna služba   |   Prehrana   |   Kotiček za starše   |   Galerija   |   Zaposleni   |   Prijava   |   Registracija

© Vrtec Urša 2018