Aktualno

Slovenski tradicionalni zajtrk v Vrtcu Urša

16.11.2020

PROJEKT »TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK«

Slovenski tradicionalni zajtrk v Vrtcu Urša

V petek; 20.11.2020 bodo imeli otroci za zajtrk v vrtcih na mizi kruh, maslo, med, mleko in jabolko - vse slovenskega porekla, kar slovenskim otrokom in njihovim vzgojiteljem ponujajo kmetje in kmetijska podjetja, čebelarji in živilskopredelovalna industrija.

Namen dogodka je spodbuditi redno zajtrkovanje in obenem otrokom podati vsebine s področja kmetijstva, čebelarstva in prehranjevanja. Projekt podpirata Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport ter Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano.

Projekt poteka nepretrgoma že deset let, kljub trenutno negotovih in zaostrenih razmer, ki jih povzroča Covid-19.

Prilagamo izbor literature na temo hrane in prehrane ter plakat v elektronski obliki, ki je oblikovan v dveh različicah. V prvi različici je plakat popolnoma izpolnjen, v drugi pa je prostor za otroško risbo. Čas, ko so otroci doma in se izobražujejo na daljavo, odpira nove možnosti za osveščanje o pomenu zajtrka in zdrave prehrane tudi v boju proti novemu koronavirusu. Stroka namreč opozarja, da je zelo pomembno redno začeti dan z zajtrkom, ki telo oskrbi s potrebno energijo in hranilnimi snovmi. Zajtrkovanje pozitivno vpliva tudi na učenje, saj se izboljša reševanje kompleksnih nalog, logično sklepanje in aritmetika, reševanje problemov, pozornost ter spomin.

Več informacij in priporočil v zvezi z zdravim prehranjevanjem lahko najdete na spletnih straneh NIJZ:

https://www.nijz.si/sl/svetovni-dan-hrane-2020

 

 

Maruša Omahen, OPZHR

Domov   |   Aktualno   |   O vrtcu   |   Uprava   |   Svetovalna služba   |   Prehrana in zdravje   |   Kotiček za starše   |   Galerija   |   Zaposleni   |   Prijava   |   Registracija

© Vrtec Urša 2023