Aktualno

PRIREDITEV DOPOLDANSKI URŠIN ŽIV - ŽAV

26.10.2021

Uršin Živ - Žav

PRIREDITEV DOPOLDANSKI URŠIN ŽIV - ŽAV

Uršin živ – žav je tradicionalna prireditev našega vrtca, ki je vsako leto potekala tretji teden v mesecu oktobru in katero smo s skupnimi močmi organizirali vsi zaposleni Vrtca Urša v sodelovanju z ostalimi zunanjimi izvajalci. Potekala je v popoldanskem času, na igrišču in notranjih prostorih naše največje enote Urša. Da je bila izvedba prireditve vsako leto nepozabna, so nam pomagali tudi otroci, starši, dedki, babice, ki so s svojo aktivnostjo in dobro voljo poskrbeli, da je prireditev res zaživela v vsem svojem sijaju. To leto je malce drugačno od prejšnjih let. Razmišljali smo, na kakšen način bi Uršin živ – žav lahko organizirali, in s tem razveselili otroke, ki obiskujejo naš vrtec. Vezano na upoštevanje vseh veljavnih ukrepov pristojnih institucij, smo se odločili, da bo naš Uršin živ – žav, potekal v dopoldanskem času, na nivoju posameznih enot in skupin. In tako smo imeli tudi to leto, tretji teden v oktobru, po naših enotah dopoldanski Uršin živ – žav. Tekom tedna so potekale v okviru prireditve, različne dejavnosti. Po vseh enotah se je pekel in kuhal kostanj, katerega so s svojo aktivnostjo prispevali starši in otroci. Po enotah je dišalo tudi po palačinkah, vafljih, s katerimi so se sladkali otroci in zaposleni. Tekom živ – žava so otroci rajali, plesali in se zabavali ob poslušanju različnih otroških pesmic. Strokovni delavci so otrokom po nekaterih skupinah naredili poslikavo obraza. Po enotah so potekale različne likovne delavnice na katerih so otroci ustvarjali z naravnimi materiali. Nastale so čisto prave jesenske umetnine, katere so strokovni delavci po enotah tudi razstavili. Zaposleni so otrokom pripravili razgibane gibalne poligone in čutne poti, na katerih so otroci razvijali svoje gibalne spretnosti in se seznanjali z različnimi občutji. Otroke je obiskala tudi gospa jesen, ki je za otroke pripravila različne uganke. Ker je mesec oktober tudi mesec požarne varnosti, so imeli v eni izmed enot živ – žav obarvan z gasilsko tematiko. V naši največji enoti je bila ena od aktivnosti dopoldanskega Uršinega živ – žava tudi otvoritev Uršine gibalne poti, katero so naslikale naše strokovne delavke, in katera se razprostira okoli celotne enote Urša. Dejavnostim v okviru Uršinega živ – žava se je pridružila tudi naša maskota Urša, ki je s svojo nežnostjo ter igrivostjo narisala nasmehe na obraze naših otrok in zaposlenih. Prireditev dopoldanski Uršin živ – žav je za nami. Ob pregledu vseh dejavnosti, odzivov otrok in zaposlenih si upam, trditi, da nam je tudi to leto Uršin živ – žav, kljub nekaterim prilagoditvam super uspel. Za to so zaslužni naši strokovni delavci in pa seveda tudi tehnični kader. Zahvaliti pa se moramo tudi Zavarovalnici Triglav, ki je s svojim sponzorstvom poskrbela, da so bile vse dejavnosti v okviru Uršinega živ – žava realizirane tako, kot smo želeli. Ker naši načrti segajo že v naslednje leto, pa si želimo, da bomo tretji teden v mesecu oktobru 2022, Uršin živ – žav izvedli tako kot smo ga bili vajeni prejšnja leta, v naši največji enoti Urša, skupaj z starši, ter dedki in babicami.

 

Nuška Rožič, pomočnica ravnateljice Vrtca Urša

 

Zavarovalnica Triglav, d.d.

 

 

Domov   |   Aktualno   |   O vrtcu   |   Uprava   |   Svetovalna služba   |   Prehrana in zdravje   |   Kotiček za starše   |   Galerija   |   Zaposleni   |   Prijava   |   Registracija

© Vrtec Urša 2021