Teden otroka

21.10.2021

Skupina Levčki - soba 17

Teden otroka

Za teden otroka so si otroci sami izbrali jedilnik, zato so bili krožniki v tem tednu vedno prazni pri mizi pa je bila dolga vrsta za „repete“.

V ponedeljek smo šli na dooolg sprehod do drevoreda v Grobljah, kjer je bila najprej obvezna malica iz nahrbtnika. Na travniku so otroci opazili odpadlo vejo, nanjo plezali, lomili manjše veje in iz njih naredili „šotor“, se skrivali med vejami, jih nosili na kupe,... Nazaj grede pa nas je lovil dež, zato smo pospešili tempo hoje in mu uspešno ubežali, ulovilo nas je le nekaj kapljic, ki so poskrbele za dodatno dobro voljo otrok.

Torek je bil rezerviran za ustvarjanje. Risali smo z akvareli, oblikovali levčka iz das mase in oblikovali plastelin. Pokazali smo, da smo že pravi umetniki.

V sredo je bil deževen dan, ravno pravšnji za obisk kina. Pripravili smo si kinodvorano v sobi, si ogledali  risanko Trije prašički in ob ogledu grizljali kokice.

V četrtek smo si sami spekli vaflje, jih po okusu namazali z marmelado ali nutelo, mmm kako so bili dobri.

V petek so si otroci ogledali lutkovno igrico Pod medvedovim dežnikom, ki sva jim jo zaigrali  Marija in Maruša. Pravljico bomo še utrjevali, ko jo bodo otroci dovolj spoznali  jo bodo  zaigrali oni nama.

Vzgojiteljica Marija Cerar

Domov   |   Aktualno   |   O vrtcu   |   Uprava   |   Svetovalna služba   |   Prehrana in zdravje   |   Kotiček za starše   |   Galerija   |   Zaposleni   |   Prijava   |   Registracija