Izlet v belo Ljubljano

07.02.2023

Skupina Želvice - soba 15

Izlet v belo Ljubljano

Ta izlet pravzaprav  ni bil namenjen ogledu Ljubljane, ampak smo obiskali Mestni muzej, kjer smo si ogledali super program o tem, kako so nekoč živeli naši stari starši. Ker pa smo imeli pred ogledom nekaj časa, smo se odpravili v mesto in si ga pobliže ogledali. Seveda smo odšli do slavnega Tromostovja in skrivoma pogledovali v zeleno Ljubljanico, če ne bi morda ven pokukal Povodni mož. S treh mostov smo pozdravili našega slavnega pesnika in se z njim fotografirali, potem pa jo mahnili po Čopovi do Tivolija iskat Klobučarijo. A ker je pihljalo je veter verjetno odnesel v neznano, tako Jelko z njenim balonom, kot tudi vse klobuke iz pravljice.

Med potjo smo si ogledali stavbe obeh galerij, operno stavbo ter stavbo mestnega gledališča. Osupli smo ugotavljali, da so danes vsi ljudje tu, v Ljubljani, saj je bila kar gneča.

Ob vrnitvi v Mestni muzej, kamor smo bili prvotno namenjeni, smo občudovali še grad in ugibali le kak princ je moral živeti tam gori. Na koncu smo pomahali še Primicevi Juliji, ki nas je opazovala z okna.

Lepa, lepa je naša Ljubljana in spomladi si jo spet ogledamo.

Vzgojiteljici Marijana Galic in Katja Tekavc

Domov   |   Aktualno   |   O vrtcu   |   Uprava   |   Svetovalna služba   |   Prehrana in zdravje   |   Kotiček za starše   |   Galerija   |   Zaposleni   |   Prijava   |   Registracija

© Vrtec Urša 2023