Enota Češmin

ENOTA ČEŠMIN
Murnova ulica 14
1230 Domžale

1. 9. 2009 je uspešno začel obratovati nov osemoddelčni vrtec Češmin.

Enota Češmin stoji v prijetnem naselju mesta Domžale. Lega vrtca nudi otrokom neizmerne možnosti za sprehode, gibanje na svežem zraku, opazovanje in raziskovanje narave. V neposredni bližini vrtca se dviga hrib Šumberk, ob reki Kamniški Bistrici ter v Češminovem parku pa so urejene varne sprehajalne poti, navdušuje pa nas tudi igrišče ob OŠ Domžale.

Ponosni smo na svoje veliko, ograjeno igrišče pred vrtcem, kjer preživimo velik del dneva. Bivanje na svežem zraku je zagotovljeno tudi najmlajšim otrokom, saj so veliki atriji pokriti s tendami, ki v toplih mesecih nudijo senco.

V samem vrtcu imamo lepo urejene igralnice, kuhinjo in dva večnamenska prostora, namenjena izvajanju različnih dejavnosti skozi ves dan.
V vrtcu so štirje oddelki prvega starostnega obdobja, zato veliko pozornosti namenjamo prav prilagajanju na vrtec, spoznavanju otrok in upoštevanju njihovih potreb. Prizadevamo si, da vsak otrok dobi občutek varnosti in topline.
Prav tako so štirje oddelki drugega starostnega obdobja, v katerih strokovne delavke otrokom z različnimi dejavnostmi v igralnicah, večnamenskih prostorih in na prostem zagotavljamo prijetno in raznoliko okolje, saj se v le takem okolju otrok dobro počuti in pridobiva nova znanja, spretnosti in navade.

Z vnašanjem različnih vsebin, oblik in metod dela otrokom omogočamo, da pridejo do novih spoznanj tudi v okviru obogatitvenih dejavnosti, dodatnih dejavnosti, sodelovanj v natečajih in projektih, ...