Kulturni praznik

Dr. France Prešeren in njegova poezija

Kulturni praznik

25.02.2019

Ker je mesec februar mesec kulture, smo našim najstarejšim otrokom na poseben način predstavili Slovenski kulturni praznik.

Skozi pesem, interpretacijo in dramsko igro smo otrokom predstavile tako našega poeta dr. Franceta Prešerna in njegova najbolj poznana dela.

Uvodoma smo otrokom zapele slovensko himno - Zdravljico, nato zrecitirale nekaj Prešernovih poezij, s spremljavo kitare zapele tudi njegovo pesem, ki jo je posvetil svojem rojstnem kraju, O, Vrba, na koncu pa še dramsko uprizorile njegovo najbolj poznano delo Povodni mož.

Otroci in vzgojiteljice so bili zelo navdušeni.