Aktualno

KAMIŠIBAJ V VRTCU URŠA

30.03.2022

Kamišibaj

KAMIŠIBAJ V VRTCU URŠA

Pa smo le dočakali sprostitev Covid ukrepov, tako, da so si otroci lahko prve predstave ogledali tudi v vrtcu.

Kamišibaj (jap.kami: papir, šibaj: gledališče) je oblika pripovedovanja zgodb ob ilustracijah. Ilustracije (slike) so vložene v lesen okvir, imenovan butaj. Pripovedovalec (kamišibajkar) ob pripovedovanju menja slike, ki prikazujejo dogajanje v zgodbi.

V tednu od 21. – 25. 3. 2022 so si otroci Vrtca Urša ogledali predstavo z naslovom Žabec sreča prijatelja, avtorja Maxa Velthuijsa.  Predstave so se skozi cel teden razvrstile po vseh enotah Vrtca Urša in otroci so bili zelo navdušeni. Na malem odru so otroci spoznali žabca, ki si je našel novega prijatelja medvedka. Medvedka je naučil govoriti in postala sta najboljša prijatelja. Medvedek je skozi predstavo dobil še druge prijatelje: pujska, račko, zajca in podgano, ki so ga sprejeli z odprtimi rokami. Kljub temu, da sta se žabec in medvedek med predstavo ločila, pa sta se ob zaključku zopet našla in ostala za vedno skupaj.

Med predstavo so otroci intenzivno doživljali žabčevo žalost, na koncu pa veselje. Prav tako so otroke pritegnite barvno intenzivne ilustracije. Prav vsi otroci, tudi najmlajši so predstavo spremljali z zanimanjem. Z aplavzom in nasmehi so mi otroci povedali, da jim je bila predstava zelo všeč, ter, da trud ni bil zaman.

Vzgojiteljica Bernarda Jančik

Domov   |   Aktualno   |   O vrtcu   |   Uprava   |   Svetovalna služba   |   Prehrana in zdravje   |   Kotiček za starše   |   Galerija   |   Zaposleni   |   Prijava   |   Registracija

© Vrtec Urša 2024