Aktualno

Predstava Mavrično moštvo

16.01.2023

Decemberski utrip

Predstava Mavrično moštvo

Kot že vsako leto poprej, preden nas je pestila epidemija Covid-19, smo tudi v letošnjem decembru strokovni delavci vrtca Urša pripravili predstavo, s katero smo ponovno obogatili pravljični december otrokom našega vrtca. Predstavo smo, v primerjavi z lansko posneto verzijo, izvedli v živo s kar sedmimi ponovitvami znotraj enot vrtca Urša.

Predstava z naslovom Mavrično moštvo, je bila tako namenjena otrokom starosti od 3 do 5 let. S sodelavci smo jo zasnovali po knjigi Mavrično moštvo, pisateljice Annette Aubrey, vendar pa smo zgodbo tekom priprav prilagodili in obogatili z lastnimi idejami, ter spremenili prizorišče dogajanja. Glavni del zgodbe se je tako odvijal na športnem izletu, kjer je deklica Taja želela igrati nogomet, vendar pa je v procesu izbire ekipe izločila iz igre vse otroke, ki na sebi niso nosili zelenih oblačil. Skozi igro je glavna junakinja ugotovila, da so zaradi pravila o zelenih oblačilih, ostali otroci žalostni, zato se je odločila, da pravilo spremeni, popravi svojo napako in k igri povabi vse otroke. S tem pa se je naučila, da je pomembno, da je prijazna do vseh, tudi tistih, ki so morda od nje drugačni.

Skozi prav vsako predstavo, je bilo čutiti čarobno decembrsko vzdušje, saj je bil odziv otrok nadvse pozitiven in je bilo videti, da so se ob ogledih zabavali, hkrati pa je bila izkušnja tudi poučna, z jasnim sporočilom.

Cilj predstave je bilo namreč otrokom sporočiti, da smo navznoter vsi enaki in s svojo drugačnostjo in raznolikostjo tvorimo barvita in mavrična prijateljstva. Sporočilo pa smo prenesli s pomočjo zabavnih pesmic, inštrumentov, ter zanimive scenske postavitve, ki smo jo delavci pripravili sami. Praznično druženje pa smo na koncu zaključili še s pesmico »Mi se imamo radi«, pri kateri so sodelovali vsi otroci.

Vodja projekta: Jasmina Hušić

Domov   |   Aktualno   |   O vrtcu   |   Uprava   |   Svetovalna služba   |   Prehrana in zdravje   |   Kotiček za starše   |   Galerija   |   Zaposleni   |   Prijava   |   Registracija

© Vrtec Urša 2024