Aktualno

SLOVENSKI TRADICIONALNI ZAJTRK V VRTCU URŠA

17.11.2022

Zdrav zajtrk

SLOVENSKI TRADICIONALNI ZAJTRK V VRTCU URŠA

Jutri bomo v vrtcu Urša že tradicionalno praznovali » Tradicionalni slovenski  zajtrk«. Vseslovenski projekt izvajamo že vrsto let z namenom, da bi izboljšali zavedanje o namenu in razlogih za lokalno samooskrbo, domačo pridelavo hrane. V našem vrtcu se zavedamo pomena zdrave,  lokalno pridelane prehrane, zato vsako leto v mesecu novembru v okviru tega projekta izvajamo dejavnosti iz področji kurikula (gibanje, družba, umetnost, narava, matematika).

V vseh starostnih skupinah smo bili že cel mesec zelo dejavni. Otroci so spoznavali Kranjsko Sivko, se seznanjali  s pomenom čebel za naše zdravje, naravo, spoznavali njihovo delo, življenjski prostor in poklic čebelarja. Otroci so z različnimi tehnikami in materiali upodabljali, izdelovali čebele, satje in celo svoje čebelnjake. Spoznavali so različne pesmi, deklamacije, bibarije, s plesom uprizarjali njihovo gibanje.

Kot zaključek vseh dejavnosti pa nas bo jutri zjutraj razveselil sladek, zdrav in domač zajtrk. Od lokalnih proizvajalcev bomo zaužili domač kruh, maslo, med in mleko. Zobe pa si bomo očistili še z domačimi jabolki.

Vzgojiteljica Marjetka Fujan

Domov   |   Aktualno   |   O vrtcu   |   Uprava   |   Svetovalna služba   |   Prehrana in zdravje   |   Kotiček za starše   |   Galerija   |   Zaposleni   |   Prijava   |   Registracija

© Vrtec Urša 2024