Aktualno

Festival radijske igre

06.04.2023

Enota Čebelica

V sklopu celoletnega projekta Zdravje v vrtcu, smo z veseljem sodelovali pri festivalu radijske igre z naslovom, Poslušati skupaj, ki se je odvijal od 26. do 28. 3. 2023. Rdeča nit projekta Zdravje v vrtcu je letos »Prihodnost je moja« in priložnost, ki nam jo je dala radijska igra je zavedanje in spodbujanje že predšolskih otrok k pomembnosti kulture v našem življenju. V naši skupini smo prisluhnili radijski igri Glasbena kuhinja (T. Lipicer in A. P. Kneževič). Otroci so igri pozorno sledili in jo poslušali, saj je bila zvokovno in besedilno primerna starosti otrok. Le ta nam je omogočila različne dejavnosti preko katerih so otroci poglabljali zgodbo in samo izvedbo radijske igre. Imeli so možnost ustvarjanja s posodicami in priborom ob poslušanju igre, prosto igro v kuhinjskem kotičku, ustvarjanju in spoznavanju različnih glasov, ki so jih ustvarili s priborom in posodo ter likovnem izražanju.

Vzgojiteljica Anja Herakovič Maček

Domov   |   Aktualno   |   O vrtcu   |   Uprava   |   Svetovalna služba   |   Prehrana in zdravje   |   Kotiček za starše   |   Galerija   |   Zaposleni   |   Prijava   |   Registracija

© Vrtec Urša 2024