Aktualno

Uršin Živ Žav je uspel

28.10.2019

Tradicionalna prireditev Živ Žav

Uršin Živ Žav je uspel

Vsako leto, jeseni se igrišče enote Urša spremeni v prostor druženja otrok, staršev in zaposlenih. Uršin Živ žav je naša že tradicionalna jesenska prireditev, ki je potekala v torek, 22.10.2019. Ta dan nam je bilo vreme res naklonjeno, grelo nas je toplo sonce, vsi skupaj pa smo poskrbeli za prijetno in dobro vzdušje.

Strokovni delavci so pripravili različne delavnice, ki so bile obarvane z jesensko tematiko. Otroci so skupaj s starši ustvarjali umetniške slike, nizali zapestnice, iz naravnega materiala so nastajale živalske figurice in prav vsak je lahko svojo umetnino odnesel domov.

Na Živ žavu smo prvič imeli pravi srečelov, na veselje otrok je vsaka srečka zadela. Kot vsako leto je bilo prav posebno zanimanje in navdušenje na delavnici poslikave obraza. Otroci so se izpod spretnih rok naših zaposlenih spremenili v čudovite metulje, pikapolonice, pravljične junake… Uspešnica so bili tudi umetelno oblikovani baloni.

Kljub temu, da je bilo letos darovanega manj kostanja je ravno tako dišalo po njem, mojstri za peko so odlično opravili svoje delo. Naši kuharji so spekli okusen jabolčni zavitek, pito, ne smemo pa pozabiti na slastne dišeče palačinke, z različnimi namazi.

Po vseh teh dobrotah so se otroci razmigali na poligonu Športnega društvo Sonček, dobro je bil obiskan tudi Uršin prometni poligon. Prvič so bili z nami predstavniki Nogometne šole Dob in za razvoj športnih talentov se nam res ni bati.

Skupaj smo zbrali 1484,94 €, ki jih bomo namenili za nakup didaktičnih sredstev.

Ob tem bi se radi zahvalili staršem, ki ste nam priskočili na pomoč pri zbiranju jabolk, kostanja, članom upravnega odbora Sklada Vrtca Urša, obiskovalcem, ki ste prispevali prostovoljne prispevke in vsem zaposlenim, ki ste poskrbeli, da je naše srečanje odlično uspelo.

Zahvala velja tudi našim dobaviteljem, ki so prispevali slastne priboljške to so: Kele & Kele d.o.o., pekarna Pečjak d.o.o., Zdrav obrok B-Forma d.o.o., Impuls, Domžale d.o.o., kmetiji Žgajna, Pranžk, Sadex d.o.o., M.M. Kaučič d.o.o., GP Trojane, Ljubljanske mlekarne d.o.o. in Vita Activus.

Hvala in prijetne jesenske počitnice,

Martina Pančur
ravnateljica

 

Domov   |   Aktualno   |   O vrtcu   |   Uprava   |   Svetovalna služba   |   Prehrana in zdravje   |   Kotiček za starše   |   Galerija   |   Zaposleni   |   Prijava   |   Registracija

© Vrtec Urša 2023