Aktualno

DELOVANJE VRTCA URŠA OD 1.2.2021 dalje

29.01.2021

Spoštovani starši!

Za nami je prvi teden, ko smo ponovno odprli vse enote Vrtca Urša. Vsi zaposleni smo z velikim veseljem pričakali naše - vaše otroke. Prvi vtisi so bili resnično pozitivni in po pripovedovanju otrok so prijatelje in vzgojitelje že močno pogrešali. Tudi najmlajši otroci 1.starostnega obdobja, ki so imeli prilagojeno uvajalno obdobje so pogumno ponovno vstopili v naš vrtčevski svet igre, ustvarjanja in druženja.

Hvala vsem, ki se dosledno držite higienskih priporočil, da v vrtec pripeljete le zdrave otroke, da se ne zadržujete v prostorih vrtca, predvsem pa, da skupaj z nami upoštevate vse ukrepe v želji, da resnično ostanemo odprti še naprej. Naprošamo vas, da v eAsistentu redno odjavljate otroke in da se držite napovedanih urnikov prihodov in odhodov, ki jih posredujete vzgojiteljem vaših otrok. Podatke nujno potrebujemo za načrtovanje optimalne organizacije dela zaposlenih.

V skladu z včerajšnjo okrožnico MIZŠ (v prilogi) smo bili ravnatelji obveščeni, da vrtci, ki se nahajamo v rdečih regijah nadaljujemo z izvajanjem dejavnosti v polnem obsegu, seveda še vedno ob strogem upoštevanju preventivnih zaščitnih ukrepov za zajezitev širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2.

Iz besedila je razbrati, da naj bi bili plačila oproščeni le starši v tako imenovanih črnih regijah. Odločitev vlade RS nas je vrtce v rdečih regijah resnično presenetila še zlasti zato, ker je bilo v okrožnici, ki smo jo prejeli pred ponovnim odprtjem 21.1.2021 navedeno, da boste starši, ki otroke v času trajanja epidemije ne boste vključili v vrtec oproščeni plačila (v prilogi).

Pri obveščanju vas staršev smo ravnali v skladu z okrožnicami in navodili. Žal nam je, da je prišlo, do takšne odločitve, ki ni v skladu s preteklimi obljubami, saj smo bili s tem vsi skupaj zavedeni.

Vrtci smo ministrstvo že pozvali k ponovni preučitvi situacije in upamo, da bodo na PKP – 8 vloženi amandmaji, ki bodo podlaga za ponovno preučitev te problematike. Želimo si, da se bo situacija razrešila tako kot so nam predhodno obljubljali.

V kolikor bo prišlo do novih odločitev, sprememb in navodil vas bomo tako kot do sedaj sproti obveščali.

Hvala vam za razumevanje in želim lep vikend,

Martina Pančur
ravnateljica

Domov   |   Aktualno   |   O vrtcu   |   Uprava   |   Svetovalna služba   |   Prehrana in zdravje   |   Kotiček za starše   |   Galerija   |   Zaposleni   |   Prijava   |   Registracija

© Vrtec Urša 2024