Aktualno

Tradicionalni slovenski zajtrk

18.11.2019

Slovenski zajtrk v Vrtcu Urša

Tradicionalni slovenski zajtrk

Tako kot večina ostalih vrtcev po Sloveniji, smo tudi mi našim otrokom ponudili, ob zvokih Lojzeta Slaka in njegove pesmi Čebelar, za zajtrk med, maslo, kruh, mleko in jabolko. Na slovenski tradicionalni zajtrk smo se pripravljali cel teden, predvsem tako, da smo spoznavali čebele in kako pravzaprav pridobivamo med.

Otroci v starejših skupinah so si ogledali film o kranjski sivki in jo tako pobliže spoznali. Najbolj zanimiv je bil seveda čebelji ples. Prav tako tudi to, da imajo v vsaki čebelji družini matico, katero so otroci poimenovali kar kraljica in jo tudi narisali s krono na glavi.

Otroci so uživali ob spoznavanju čebele, v ustvarjanju, petju ter plesanju in morda podučijo tudi odrasle, zakaj so čebele najbolj pomembne živali na našem planetu.

Strokovne delavke vrtca Urša

Domov   |   Aktualno   |   O vrtcu   |   Uprava   |   Svetovalna služba   |   Prehrana in zdravje   |   Kotiček za starše   |   Galerija   |   Zaposleni   |   Prijava   |   Registracija

© Vrtec Urša 2023