Aktualno

Obvestilo za starše

01.09.2020

Spoštovani starši!

Obvestilo za starše

Zaposleni Vrtca Urša, se ob začetku novega šolskega leta veselimo otrok, ki bodo prvič prestopili prag našega vrtca, ter z velikim navdušenjem spremljamo vse napredke otrok, ki so že vključeni v naš vrtec, in nas vsako novo šolsko leto presenečajo s svojimi napredki.

Vsi si želimo, da bi bil začetek novega šolskega leta kljub aktualnemu dogajanju za vse čim manj stresen. Menimo, da nam bo to tudi uspelo, z medsebojnim skupnim sodelovanjem.

Vrtec je po priporočilih in navodilih pristojnih ustanov pripravil smernice in protokole, za katere je pomembno, da jih upoštevamo vsi, ki smo v vrtcu, tako starši kot zaposleni.  Vrtec bo poskrbel za ustrezne higienske pogoje, velik poudarek bomo namenili zdravstveni preventivi, umivanju rok, zračenju prostorov ter bivanju na prostem. Izvajali bomo vse ukrepe z namenom zmanjšanja tveganja za širjenje nalezljivih bolezni in okužb. Z vsemi ukrepi želimo doseči varno in zdravo okolje za otroke in zaposlene. Pomembno je, da so v vrtec  vključeni le zdravi otroci, ki ne kažejo znakov bolezni. Vključenost bolnega otroka v skupino lahko škodi tudi zdravim otrokom iz njegove skupine.

Pri tem seveda potrebujemo vašo pomoč in podporo, predvsem pri upoštevanju vseh navodil, priporočil, s katerimi vas bodo seznanili naši strokovni delavci. Starše naprošamo, da pred uvajanjem otrok v vrtec oziroma po odsotnosti otrok zaradi bolezni ali počitnic, ob vrnitvi v vrtec, izpolnijo Izjavo staršev pred vstopom otroka v vrtec po odsotnosti zaradi počitnic ali bolezni. Pomembno je tudi, da starši in zaposleni  med seboj komuniciramo, ter tako razrežimo morebitne dvome, vprašanja.

Vsem staršem in otrokom, ki prvič vstopajo v naš vrtec želimo uspešno uvajanje, ter si želimo, da se bodo v našem vrtcu dobro počutili. Našim že vključenim otrokom in staršem pa želimo lep začetek novega šolskega leta.

Verjamemo, da bo tudi to leto, kot vsa leta do sedaj uspešno in polno lepih spominov.

 

Uprava Vrtca Urša

Domov   |   Aktualno   |   O vrtcu   |   Uprava   |   Svetovalna služba   |   Prehrana in zdravje   |   Kotiček za starše   |   Galerija   |   Zaposleni   |   Prijava   |   Registracija

© Vrtec Urša 2023