Sladko dopoldne v vrtcu Urša
17.02.2026
Pečemo krofe
V našem vrtcu smo v pustnem času pripravili prav posebno kulinarično dopoldne – z otroki smo pekli krofe. Dejavnost je potekala v duhu prazničnega izročila ter ob upoštevanju načel zdrave in uravnotežene prehrane, ki jim v vrtcu sledimo skozi vse leto.
Otroci so aktivno sodelovali pri pripravi testa – spoznavali so sestavine, tehtali, mešali in opazovali proces vzhajanja. Ob tem smo krepili njihove ročne spretnosti, samostojnost ter občutek za sodelovanje. Peka je bila tudi priložnost za pogovor o tradicionalnih pustnih jedeh in kulturni dediščini.
Ker se v vrtcu držimo smernic zdrave prehrane, so tovrstne sladke dobrote na našem jedilniku le ob posebnih priložnostih, kot je pustni čas. Prav zato je bilo navdušenje otrok ob pokušini še toliko večje.
Takšne dejavnosti otrokom omogočajo učenje skozi izkušnjo, razvijanje praktičnih spretnosti ter ustvarjanje prijetnih skupnih doživetij, ki bogatijo vsakdan v vrtcu.
Jasna Husić